Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret28308
KÜMBET DERGİSİ 65. SAYISI YAYIMLANDI

Merhaba Gönül Dostları;

 

65 nci sayımız ile yine siz kıymetli dostlarımıza merhaba diyoruz.

Gönül coğrafyasının her köşesinden dergimize ulaşan yazı ve şiirler ilkbaharın tüm güzelliğini ortaya çıkartan çiçekler misali iç dünyamızda çiçekler açılmasına vesile oldu.

2017 yılının dergimiz yazım ailesi olarak çok verimli geçirilmesi adına planladığımız birçok faaliyet ve çalışmaları da tek tek hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda Kümbet Altında Edebiyat, Kültür ve Sanat Dergimiz ve Tokat Kültür Derneği bünyesinde şair ve yazarlarımızın bir birlerini yakinen tanımaları ve yazım dostluklarını pekiştirmeleri adına şiir şölenleri, kültür sanat etkinlikleri, kitap fuarlarına katılım ve imza günleri ile kitap dostluğunu pekiştirmek adına ciddi çalışmaları hayata geçirme gayreti içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızı dergimiz ve web sitemiz aracılığı ile siz değerli dostlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Her geçen gün büyüyen yazım ailemiz bizlere dergicilik ve sorumluluk noktasında çok ciddi sorumluluk bilincini de beraberinde vermektedir. Bu sorumluluk bilinci ile siz değerli gönül dostlarının bizlere ulaşan yazı ve şiirleri belli bir döngü içerisinde mutlaka yayınlanmaktadır. Sizlerin teveccühü ve sevgisi ile hepimizin ortak emeği olan saygın bir derginin çıkartılması edebiyat, kültür ve sanat adına anlamlı bir kazanımdır.

Bu sayımızda da 62 yazı ve şiir ile yine dolu dolu ve cıvıl cıvıl bir dergiyle sizlere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu sayımızda yer alan yazılarımız; Babam/Ünal KAR, Ana Sınıf Öğrencilerinin Gelişimi/Lazzat TUKEŞOVA-Kazakistan, Dile Dokunuş/İbrahim ŞAŞMA, Yavuz Sultan Selim Han/Alişir DAVİDOV-Özbekistan, Cengiz Aytmatov/Nergiz DAVİDOVA-Özbekistan, Karikatür Üzerine/Cemal TUNCERİ-KKTC, Sinemanın Sessizliği-1/Fatma YAĞCI, Erkeklere Öneriler/Ayşegül ÖZKONAK, Küslüğe Son Verin/Muhsin KÖKTÜRK, Şiir Yüzlüme/Derya AKAR BALCI, Gürcüce ve Türkçe Ortak Deyimler/Prof.Dr. Maia KİKVADZE-Gürcistan, Mesleki Eğitim Sürecinde İletişimin Önemi/Prof.Dr. Sabira İSAKOVA, Sayada GÜRDAP-Kazakistan, Tokat Denince Aklımdan Çıkmayanlar/Nazir ESİRCİ, Yapayalnız(Öykü)/Ayşegül DEMİR, Genç Çocuk/Pınar VARDAR, Gelecek Dediler Hep Bekledik/Leyla DEMİRLİ, Sanat Aleminde Bir Köprü/Yard.Doç.Dr. Lale HÜSEYNOVA-Azerbaycan, Türk Yunan Mübadelesi/Tamer UYSAL.

Şiirlerimiz ise; Mahrur Bir Beste/Sibel Gökben YALÇIN, Aklım Rayından Çıktı/Songül ESKİ, İtiraf/Yunus YILMAZ, Asabiye/Ozan Erbabi, Erbabi’ye Cevap/Ozan Asabi, Karlı Dağın Ceylanı/Bahri YILDIRIM, Kıyamet/Züleyha ÖZBAY BİLGİÇ, Gülsün Bu Gece/Gülay ABDULLAYEVA-Azerbaycan, Kim Görse Vurulur Size İnan ki/Vedat FİDANBOY, Kıyamet mi Kopardı/Safiye SAMYELİ, Şubat Gri Bir Aydır/Nursen ÖZDOĞAN KURBAN, Âşıklar Diyarı/Aşık Eşref, Ey Kalbim/Ali Rıza ATASOY, Kahverengi Papatyam/Selda YILMAZ, Gönül Kapısı/Metin SOYDEVELİ, Ey Şiirim/Mehmet Yaşar GENÇ, Sen Benim Gül dediğimsin/Kamile YEŞİLTEPE, Ölümsüz Aşklar/Dr.İsmail BOZKURT, Vurgunum/Sibel KILIÇ-Almanya, Mahkum/Azim Sıla GÜL, Vakitsizlik Vakti/Selda KAYA, Bazıları Özeldir/Can ÇALIŞKAN, Kürek Mahkumları/Tülay ALP ÖZYURT, Anlamsızım/Ayşe MANAV, Büyüdüm/Aygül MUDURLU, Vurgun/Burçak KARATAŞ, Pasaport Soruyorum/Bilal BÜTÜN, Yarınsız Yarınlar/Fatma Hatun ESEN, Anadolu Kar Altında/M.Yalçın AZİZOĞLU, Bu Gece/Nazlı KAYA DEVECİ, Deme/Ali SAYAR, Dilber/Süleyman KARACABEY, Merdan Ali-2/Abdulkadir GÖÇMEN, Kıtlık Mevimi/Semra ERBAŞ DEMİRAĞ, Ay Işığı İnince/Dr. Arif ALBAYRAK/KKTC, Minel Maniler/Mine Erdoğan DAL, Azadlıg Gülle Deyi Öldürsün/Sayman Aruz-Azerbaycan, Haykırış/Selin KURT, Benim Ailem Benim Dünyam/Asude ÖZKAN, Gidiyorum/Sıla AKSOY, Mevsimlerin Rengi/Emine DEMİRKOL, İnsan/Duru PEHLİVANOĞLU’nun kalemlerinden.

Bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek sizleri kıymetli şair ve yazar dostlarımız ile baş başa bırakıyoruz.

Kalbi sevgi, muhabbet ve hürmetlerimizle…

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
372 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın