Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret27563

Muhammet Yalçın Azizoğlu

Muhammet Yalçın Azizoğlu
m.y.azizoglu@hotmail.com
hüzünlü bir veda
27/12/2016
Zaman merhabadan vedaya giden bir yoldur, işte bir yılın daha sonuna geldik. Veda etmeden evvel yüreğimizin süzgecinden geçirebilirsek koca yılı hüzün tortularından gözyaşından dramdan başka ne kalır. Bir bebeğin avuçlarında, bir insanın hafızasında ve en mavi düşlerin ortasında.

İnsan yaşamını güzelleştiren refaha kavuşturan, sağlık afiyet içinde varlığını sürdürmesini temin eden, güven ve güvenlik sahasında olumlu algılar üreten de insandır. Gene insan yaşamını hiçe sayan, saygı duymayan, kendi menfaati ve çıkarları uğruna binlerce insanın özgürlüğünü yaşam koşullarını gasp eden, milyonlarca insana yaşadıkları dünyayı cehenneme çevirip izleyende gene insan ve insanlar topluluğudur.

En güzel en samimi en içten duygularla karşılayacağımız bin bir umutlar yüklediğimiz yeni yıla sayılı saatler kala, gelecekten umudumu yitirmeden, geçmişten dersler çıkarma kabiliyetleri göz ardı etmeden insanlardan dileğim bir başka insanın mutluluğunu gasp edip mutluluk peşinde koşmasınlar, insanların sağlığını tehdit edici davranışlar içinde olup sağlıksız yaşamı arzulamasınlar, öldürmenin yok etmenin kolay olduğu zaman diliminde yaşatma ve var etmenin tarafında olsunlar. Bir lokmayı bir yudum suyu ikiye bölme ve paylaşma mükemmelliğini yakalasınlar. Bölüştükçe artan , artıkça çoğalan , çoğaldıkça gözle görülebilen mutluluğu keşfetsinler . Sokakta asık suratlı dolaşan insanlar topluluğunun yerine bir amaç için yürüyen gözleri ışıl ışıl olup gülümseyen mutlu insanların ayak izlerini takip etsinler. Ne ekersek onu biçeriz desturu ile sevilmek istiyorlarsa sevme eyleminde özne, saygı bekliyorlarsa her koşul ve her şartta kim olursa olsun saygı gösterme cüretinde bulunmalıdır insan.

Yüzlerce hain saldırıların canımızı yaktığı yetmezmiş gibi en katmerlisinden hıyanetin, ihanetin , gafletin en büyüğünü sergileme cüretinde bulunanların fazlası ile üzdüğü bir yılı geride bırakıyoruz. Bu yıldan bize miras kalan yeni kapı ruhu kardeşliğidir. Bu kardeşlik ruhunun ilelebet artarak sürmesini diliyorum.

Vedalar uzun olmamalı her veda bir ayrılıksa ve her veda bir merhabaya vesile ise merhaba yeni yıl diyor dünyada ve ülkemde sevgi saygı adilane paylaşımların olduğu kültürün sanatın konuşulup tartışıldığı, savaşların olmadığı, kadına şiddetin hiç yaşanmadığı , sebebi ne olursa olsun insanların yerlerinden yurtlarından sürülmediği öldürülmediği , ülkemizde ve şehrimizde yaşayan insanlara aşıkların maşukuna kavuştuğu an gibi musmutlu bir yıl geçirmesini diliyorum.Paylaş | | Yorum Yaz
420 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

23 CÜ ULUSLARARASI HAZAR ŞİİR AKŞAMLARININ ARDINDAN - 02/06/2016
23 CÜ ULUSLARARASI HAZAR ŞİİR AKŞAMLARININ ARDINDAN Yazı Tarihi
Gidenler Neden Dönmez Geriye - 10/02/2016
Gittiği yollarda bir umuttur diye bekleme... Arsızca çekip gidenler dönmez geriye....
AMACI OLMAYAN İNSANIN YAŞAM SERÜVENİ NE OLA Kİ - 31/12/2015
Siz değerli okuyucu ve dostlara değerinizi ve kıymetinizi maksimum düzeyde hissettirecek güzel ilişkiler yaşamanızı temenni ederek yeni yılınızı kutlar esenlikler dilerim ...
özgürlüğe kanat çırpmak - 29/12/2015
her ne varsa anlatmak dökülmek yüreğimi yıkamak
Tokat Sevdası - 18/08/2015
ben Tokattan her ayrılışımda bir damla gözyaşı bıraktım anılarımla