Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret28308

Benzer Yusif

Benzer Yusif
benzer.yusif@gmail.com
Göz yaşı.
19/06/2016
Gözyaşı

Şimdi bu resimlerin birbiriyle ne alakası var diyeceksiniz. Vardır aslında iyice bakarsanız. Her ikisi de Müslüman'dır. Sadece terk farkı biri "sonradan" diğerleri ise doğuştan Müslüman olmalarıdır. Müslüman, Hıristiyan veya hangi dinin yaşandığı ülkede doğarsanız doğun bunları seçmek ve yaşamak bizlerin elindedir.
Kısa süre önce kaybettiğimiz Muhammed Ali örneğinde olduğu gibi. O, "İslam'ı" tercih etti ve dillere destan oldu. Boks hayatında kazandığı başarıları ikinci plana geçti. "İslam'ı" kabul ettiği için tüm İslam ülkelerinde baş tacı yapıldı. Ne mutlu Müslümanlar bu dine gelen birine kucaklarını açtılar, sevdiler hem de ne sevdiler.
Öldüğünde bile herkes onu gerçekten tanıyormuş gibi birçok rivayetlere dayalı hikâyeler uydurdular. Arkadaşlarımın birçoğu tanısın tanımasın onun resimlerine ve haberlerine boy boy sayfalarında yer verdiler. Büyük bir üzüntü ve acıyı hep birlikte paylaştılar.
Muhammed Ali'nin hayata veda etmesi tüm Müslümanları yaraladı, gözyaşına boğdu. O, Nasıl biriydi? Bende sizler kadar tanıyorum her insan gibi insandı o da.
Öğretmeniyle yaşamış olduğu bir hikâyesi neredeyse okuyan herkesi ağlattı. "öyle zamanlar oldu ki okullar başlayınca üzerime okul giysisi alacak paramız olmadığı için annemin eski eteğinin alt kısımlarının kenarlarını elimle dikip öyle gitmiştim okula sıkıla utana, kimse bilmedi. Çünkü ben Muhammed Ali değildim."
Onun her dövüş sahnesini izlediğimizde annem "oyy" diye gözlerini kapatırdı, sanki ona değerdi o yumruklar. Ezik yüzleri, gözleri kan revan içinde görünce "off" demeden alı koyamıyordu kendini. Bu boksu hiç bir zaman anlamadım ben ve bundan sonra hiç anlamamda.
Ben farklı bir konuya parmak basmak ve dikkat çekmek istiyorum. İslam'ı kabul ettiği için öldüğünde gözyaşları dökerek günlerce dillerden, sayfalardan gündemden düşmeyen Muhammed Ali için yaptıklarınızın hiç olmazsa azıcık bir kısmını şu anda halen "DOGU TÜRKİSTAN" da ölenler için yapsaydık o zaman Müslüman olduğumuzu göstermiş olmaz mıydık?
Oysaki burada her gün katledilen kardeşlerimiz kan bağımızın ötesinde doğuştan Müslümanlar. Kendi seçimleri değildi bu ve eğer sonradan Müslümanlığı seçmiş olsalar ve kabul etmiş olsalardı Muhammed Ali'nin gördüğü şefkati, merhameti ve sevgiyi görürlerdi belki kim bilir diyesi geliyor insanın.
Ben sadece dünyanın her yerinde öldürülen mazlumlar gibi Türkistan'da da hunharca katledilen Muhammedler, Aliler, Ahmetler, Ayşeler, Zeynepler de Müslüman demek istemiştim. Orada çocuklar ölüyor, kadınlar ve erkekler ölüyorlar ve mezarsız gömülüyorlar.
Ne güzel ölüyoruz değil mi? Kimseyi incitmeden, kimsenin rahatını bozmadan sessizce akıp gidiyoruz toprağa.
Hadi Muhammet Ali için gözyaşı döken milletim bir damlada kendin için dök...

Benzer Elaaddin KızıPaylaş | | Yorum Yaz
558 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Pardon Bakar mısın ? - 14/03/2016
.
Huzur Evi ! - 24/02/2016
.
Ben Bir Hiçim... - 18/02/2016
Benzer
Dört mevsimlik Ömür.. - 02/01/2016
Benzer.
Ertelenmiş yaşamlar. - 02/01/2016
Benzer.
Dört Mevsimlik Ömür - 12/10/2015
Benzer Yusif
Son Bahar. - 22/09/2015
Benzer Yusif
Ahiretten Mektup ! - 07/09/2015
Benzer Aleddin kızı
Bir güzellik yap. - 19/08/2015
Benzer Yusif.
 Devamı